ana sayfa > Özgün Bilgiler > Mantık Mı Duygular Mı : )

Mantık Mı Duygular Mı : )

Mantık mı Duygu Mu ?
Tam olarak sizlere bu konuyu nasıl anlataçağımı bilmiyorum. Tabiki sizlerin düşüncelerinde yersiz ve yerli olarak geçebilir Mantık ve duygula hareket etmek çok ayrı birşeydir. Mantığın bitti yerdede Aşk başlamaktadır. Aşkta mantık ve duygu çok ayrıdır. Örnek olarak mantıki yönden size uygun bağımlı arkadaşınız olabilir . Ama duyguların bastırdığı hizmet ettiği mantıkla çkıştığı anlar en zor anlardır.
Aşk ve Mantık benim düşünceme göre tamamen yersizdir asla bağdaşmaz. !! Söyle anlatalım mantiki yönden size uygun bir arkadaşınız olabilir Seviyeli bir dostluk içerisinde yaşıyabilirsiniz lakin duygusal yönde cani gönülden bağlı birinle ise ömür boyu sırtınızı yaslayarak hayat paylaşabilir onunla yaşlanabilirsiniz. Duygu askta sevgiyi…saygıyı getirmektedir. Aşık olmak insanların etkilenmesi bambaşkadır. Tüylerinizin ürpermesi ona hayranlık duymak duygusal yürekten bağlanmak. Mantık ise görsel olarak beyinde gerçeklesen yoldur. Mantıklı işler yapmak evet iş cevresinde hayat çevresinde mantığın yeri vardır.. Ama duygulara ve düşüncelere aşka gelince bence asla mantık yoktur. Mantıklı düşünce ile evlenebilirsiniz. Boyu boyunuza ..Ailesi ailenize uygun hatta simdiki şartlarda en uygun olarak maddi durumda iyi olanla mantık birlikletiliği yaşıyabilirsiniz.. Ya daha sonra ? Mantık aşk,duygu,ve düşüncelerinizin yerini dolduruabilecekmi ? Sanmam Hüsran son kara sayfalar tabiki bu konuda sizlerde yorumlarınızı aşağı yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.
Ama Duygu ve Düşünce aşk için mantıktan daha önemlidir duygularınızla teslim olup düşüncelerinizle mutlu edebilir. Mantıktaki gibi pembe hayalleri duşunmektense gönülden yürekten duygularınızla hayat boyu mutluluğu yaşıyabilirsiniz.Bayanların çoğu herzaman mantıklı kararları severler ama duyguların yansımasınıda hayran ve hasret kalırlar duyguların hissettirilmesi ve yansıması sevginin onlara yaşatılması onların vazgeçilmez isteğidir. Çunki akıldan kafadan gelen mantık başkadır. yanılma ve yanlış olabilir .. lakin yürekten gelen duygular ise asla yapmacık ve yanlış olamaz.. gözlerle sözlerin birleştiği an bambaşkadır.

Mantık mı ? Duygumu Testi ?
…Yolda giderken bir Kaza Oldu Ne yaparsınız ?
…Çok üzülürüm bakmadan geçer giderim
…112 yi arar görevlilere kaza hakkında bilgi veririm
…Hemen İlk Yardım Bilgilerimi Kullanırım

Sevgilin seni aldattığı için ayrıldın. Ama o tekrar barışmak istiyor
…Onu hala çok seviyorum. Kabul ederim.
…Zaman bırakmak en doğrusu.
…Tekrar aldatmayacağını kim bilebilir? Asla olmaz.

Lütfen Konu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Paylaşın… Bütün Kötülükleri Kovalım İyilikleri Paylaşalım..

Bir önceki yazımız olan Aşk mı ? Para mı ? başlıklı makalemizde Aşk mı sevgi mi üstün, Aşkmı sevgi testi ve Aşkmı sevgimi önemli hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok